نئوبانک دانش بنیان

نئوبانک دانش بنیان – بانک‌ها همیشه جزو سازمان‌‌های بسیار پر رفت و آمد بودند چرا که مردم همیشه برای کارهای بانکی نیاز دارند به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کنند و این مورد باعث شده است که مشغله کاری شعبه‌‎های مختلف بانک‌ها بسیار زیاد باشد؛ با توجه به تمامی این موارد بانک‌ها همیشه به دنبال راه‌حلی بودند که بتوانند این ترافیک کاری را کمتر کنند؛ نئو بانک، راه‌حل بسیار عالی برای بهبود روند تمامی کارهای بانکی می‌باشد که می‌تواند برای بانک‌ها مزیت‌های بسیار فراوانی داشته باشد.

نئوبانک در حال حاضر مورد توجه اکثریت بانک‌ها قرار گرفته و در خارج از کشور هم مواردی از آن وجود دارد که با کیفیت فوق العاده‌ای در حال ارائه خدمات هستند و توانسته‌اند که فرایند فعالیت های بانکی را برای عموم مردم ساده‌تر کنند و افراد زیادی هم هستند که دیگر به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند و اغلب کارهای بانکی خود را به صورت الکترونیکی با نئو بانک انجام می‌دهند.

حالا اگر می خواهید بیشتر درباره نئوبانک دانش بنیان بدانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله احرازشو را با دقت کامل مطالعه نمایید تا تمامی اطلاعات را در این زمینه دریافت کنید.

نئوبانک دانش بنیان چیست؟

برای نخستین‌بار نئوبانک در سال 2015 ایجاد شد که در همان سال پا به عرصه رقابت بسیار سخت با بانک‌های سنتی گذاشت و هدف اصلی هم دقیقا بهبود فرایند‌های بانکی و ساده سازی این فرایند‌ها برای عموم مردم بود که بتوانند بدون حضور در بانک‌ها خیلی ساده‌تر فعالیت های بانکی خود را انجام دهند.

به دلیل اینکه نئوبانک مزایای بسیار زیادی داشت توانست که در تمام جهان فراگیر شود و امروزه در کشور ایران هم مورد توجه بانک‌های ایرانی قرار گرفته است اما یک چالش اصلی که در این بین برای بانک‌ها وجود دارد و نمی‌توانند خیلی ساده نئو بانک برای خود داشته باشند، نبود زیرساخت مناسب برای ایجاد نئو بانک دانش بنیان است، البته این دغدغه هم امروزه توسط شرکت‌‌های دانش بنیان مانند احرازشو رفع شده است که بانک‌ها بتوانند از مزیت‌های فوق العاده نئو بانک استفاده کنند که در ادامه بیشتر به این موضوع اشاره می کنیم.

نئو بانک در تعریف ساده یک بانک مجازی و کاملا آنلاین است که افراد می‌توانند از طریق نرم افزار‌های موبایلی و یا وب اپلیکیشن‌ها به این بانک دسترسی داشته باشند و بانکداری دیجیتال را به‌صورت کامل تجربه کنند.

از مزیت‌های نئو بانک‌ها می‌توان به صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان اشاره کرد که هم برای بانک‌ ها و هم برای مردم می‌تواند مناسب باشد و این مزیت‌ها شامل هر دو طرف خواهد شد؛ یکی از دلایلی که بانک‌ها می‌توانند با استفاده از نئو بانک صرفه جویی در هزینه‌های خود داشته باشند، این است که دیگر نیاز نیست در هر نقطه‌ای از استان و یا شهر‌های مختلف شعبه افتتاح کنند.

خدمات نئوبانک دانش بنیان

نئوبانک‌ها خدمات مختلفی را در جهت سهولت انجام خدمات بانکی به مردم ارائه می‌کنند که قابل تحسین است و می‌تواند آینده بانکداری در ایران را به‌طور خیلی مثبتی متحول کند، در این بخش از مقاله برخی از خدمات نئو بانک را برای شما ذکر کردیم.
• افتتاح انواع حساب بانکی
• ارائه خدمات وام بانکی به شخص حقیقی و حقوقی
• درخواست صدور کارت بانکی
• درخواست مسدودی کارت بانکی (فوری)
• برداشت و یا انتقال وجه با سهولت و سرعت بیشتر
• و…

دقت داشته باشید که نئو بانک می‌تواند انواع خدمات را در خود جای دهد و به مشترکان بانک‌ها ارائه کند که همین مزیت باعث شده است هم بانک‌ها و هم مشترکان آن‌ها بیشتر تمایل داشته باشند به سمت این نوع بانکداری دیجیتال بروند و از آن استفاده کنند.

تفاوت‌های نئوبانک دانش بنیان با بانکداری سنتی

بانک‌های سنتی بیش از 100 سال است که قدمت دارند و در واقع بانک‌های نسل اولی هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند، اما نئو بانک کمتر از 10 سال است که قدمت دارد اما با وجود همین قدمت کمی که دارد توانسته خدمات بسیار بهتری را به مشترکین بانک‌ها ارائه دهد.

تفاوت اصلی نئو بانک‌ها با بانکداری سنتی در انجام فعالیت های بانکی می باشد که سهولت بیشتری را برای مشترکین به همراه دارد؛ به عنوان مثال یک فردی اگر بخواهد در یک بانک افتتاح حساب داشته باشد، باید به صورت حضوری به بانک مربوطه مراجعه کند و بعد از ترافیک طولانی و صف طولانی‌تر بانک می‌تواند به باجه بانک مورد نظر برسد و در نهایت اگر مشکلی در مدارکش وجود نداشته باشد می تواند فرایند افتتاح حساب را پیش ببرد. اما در نئو بانک به این صورت نیست و خیلی ساده افراد می توانند از طریق یک موبایل هوشمند نرم افزار مربوطه بانک را نصب کنند و بدون هیچ معطلی افتتاح حساب داشته باشند و نهایت تا 3 روز هم کارت بانکی خود را درب منزل تحویل بگیرند.

تفاوت‌هایی که توضیح داده شد صرفا برای مشترکان بانک‌ها بود و خود بانک‌ها هم مزیت‌های بسیار زیادی از نئو بانک دریافت خواهند کرد که در ادامه مقاله بیشتر به مزیت‌های نئو بانک می‌پردازیم.

مزایا نئوبانک برای بانک‌ها

نئو بانک‌ها مزیت‌های زیادی برای مشترکین بانک ها دارند که در طول مقاله قطعا متوجه این موضوع شده‌اید، اما در این بخش با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین این مزیت‌ها را برای بانک‌ها توضیح دهیم تا بیشتر در این‌باره اطلاعات کسب کنید.

صرفه جویی در هزینه‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایا نئوبانک برای بانک‌های مختلف، صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه‌ها است؛ هر بانکی برای افتتاح شعبه‌های مختلف هزینه‌های بسیار زیادی باید صرف کند، اما نئوبانک کاملا این موضوع را رفع کرده است و بانک‌ها دیگر نیاز به شعبه‌های زیادی ندارند خیلی ساده می‌توانند در هر مکانی خدمات خود را ارائه دهند.

بانکداری شفاف و دقیق تر

با نئوبانک خیلی شفاف‌تر مدیران بانک‌ها می‌توانند گزارشات را دریافت کنند، دلیل اصلی این شفافیت هم سیستمی بودن کار‌های بانکی است که برخی از آن توسط هوش مصنوعی پردازش می‌شود و در نهایت تمامی این موارد می‌توانند دقت بانک‌ها را بسیار بیشتر کنند که این موضوع در بانکداری سنتی همیشه دچار چالش بوده است.

جلب رضایت بیشتر مشترکین

هر بانکی که نسخه الکترونیکی یا همان نئو بانک دارد، قطعا رضایت بیشتری هم از مشترکین خود دریافت می‌کند و این موضوع هم بسیار منطقی است چرا که مشترکین این بانک‌ها می‌توانند کار‌های بانکی خود را به صورت غیرحضوری و با یک اپلیکیشن در موبایل انجام دهند.
همین سهولت به وجود آمده برای مشترکین باعث می‌شود که رضایت بسیار بیشتری هم از آن بانک داشته باشند.

در دسترس بودن ۲۴ ساعته

بانک‌های سنتی یک ساعت کاری مشخص و محدودی دارند که دلیل اصلی آن هم نیرو انسانی است، اما نئو بانک به این صورت نیست و بانک‌ها می‌توانند به صورت 24 ساعته خدمات خود را به مشترکین ارائه دهند که این یک مزیت فوق العاده‌ای برای هر دو طرف می باشد.

بانک‌ها چگونه باید نئو بانک دانش بنیان داشته باشند؟

بانک‌های ایرانی اغلب نئو بانک ندارند و از همان بانکداری سنتی استفاده می‌کنند که البته اصلی‌ترین دلیل آن هم نبود زیر ساخت نئو بانک است؛ همان‌طور که قبل‌تر هم توضیح دادیم نئو بانک نیاز به زیر ساخت قدرتمند با هوش مصنوعی دارد که بتواند خدمات را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد و در غیر این‌صورت می‌تواند نتیجه منفی برای هر بانکی داشته باشد.
این زیر ساخت توسط هر بانکی قابل ایجاد نیست و نیازمند هوش مصنوعی قدرتمند است، این هوش مصنوعی پایه اصلی هر نئو بانکی است و کمتر شرکتی هم در ایران توانسته به صورت قدرتمند آن‌را به اجرا برساند و همین موضوع دغدغه بانک‌ها را بیشتر کرده است که نمی‌توانند برای خود نئو بانک ایجاد کنند.
البته ممکن است برخی از افراد و یا شرکت‌ها توانسته باشند به زیر ساخت نسبی نئو بانک دست پیدا کنند و آن‌را ایجاد کنند اما به دلیل نامعتبر بودن شرکت ها نمی‌توانند به هر شرکت و یا فرد خاصی اعتماد کنند و این زیر ساخت را از آن دریافت کنند.
بهترین راه برای بانک‌ها که بتوانند زیر ساخت بی‌نظیر و بدون نقض با هوش مصنوعی بسیار قدرتمند در جهت ایجاد نئو بانک دریافت کنند، برندی از شرکت دانش بنیان آی‌تی‌ساز با نام احرازشو می ‌باشد که توانسته است تاکنون بهترین زیر ساخت نئو بانک را در کشور ایجاد کند.
در حال حاضر احرازشو که ارائه دهنده زیر ساخت حرفه‌ای نئو بانک است، توانسته به بهترین شکل ممکن این تکنولوژی را ارائه کند که بانک‌ها بتوانند هر نوع خدمتی را به صورت دیجیتالی در اختیار مشترکین خود قرار دهند که یکی از بانک‌های استفاده کننده از این زیر ساخت، بانک گردشگری می باشد و توانسته تا‌کنون از مزیت‌های فوق‌العاده نئو بانک بهره ببرد.
یکی از مزایای ویژه احرازشو هوشمندی و نوآوری است که باعث می‌شود نئو بانک با دقت هرچه بیشتر فعالیت خود را ادامه دهد، این هوشمند بودن به دلیل داشتن هوش مصنوعی بسیار پر قدرت است که می‌تواند همه فعالیت‌ها را طبق روال دقیقی انجام دهد و نسبت به نیرو انسانی درصد خطا خیلی کمتری دارد.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم درباره نئو بانک دانش بنیان اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید نسبت به این موضوع دانش خود را افزایش دهید؛ به صورت کلی نئو بانک می‌تواند آینده بانک‌های دنیا را تغییر دهد که در حال حاضر هم با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی در رابطه به این مقاله دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا کارشناسان احرازشو شما را راهنمایی کنند.

احراز هویت بیومتریک و آشنایی با آن

نئوبانک دانش بنیان – بانک‌ها همیشه جزو سازمان‌‌های بسیار پر رفت و آمد بودند چرا که مردم همیشه برای کارهای بانکی نیاز دارند به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کنند و این مورد باعث شده است که مشغله کاری شعبه‌‎های مختلف بانک‌ها بسیار زیاد باشد؛ با توجه به تمامی این موارد بانک‌ها همیشه به دنبال راه‌حلی بودند که …

انواع شناسانه های احراز هویت بیومتریک

نئوبانک دانش بنیان – بانک‌ها همیشه جزو سازمان‌‌های بسیار پر رفت و آمد بودند چرا که مردم همیشه برای کارهای بانکی نیاز دارند به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کنند و این مورد باعث شده است که مشغله کاری شعبه‌‎های مختلف بانک‌ها بسیار زیاد باشد؛ با توجه به تمامی این موارد بانک‌ها همیشه به دنبال راه‌حلی بودند که …